نامه‌ ای که ورزش ایران را به هم می‌ریزد!

نامه‌ ای که ورزش ایران را به هم می‌ریزد!

ورزش

ستاد کل نیرو‌های مسلح چندی پیش با ارسال نامه مهم به وزارت ورزش و سازمان نظام وظیفه، طرح معافیت بازیکنان فوتبال را پایان‌ یافته اعلام کرده است.


بر اساس این طرح که در سال ۱۳۹۷ تصویب شد و به مدت پنج سال قابل اجرا بود، بازیکنان فوتبال، والیبال و بسکتبال فرصت این را داشتند که در سطح لیگ برتر تا ۲۸ سال و در سطح ملی تا ۳۰ سال دارای معافیت از اعزام به خدمت سربازی باشند

این مصوبه در حالی از لیگ هجدهم اجرایی شد که دقیقا از همان فصل تیم تراکتور از حالت یک باشگاه نظامی به خصوصی تغییر شکل داد. به عبارتی و در شرایطی که باشگاه‌هایی، چون ملوان و فجرسپاسی امیدوار بودند با کنار رفتن تراکتور از تیم‌های نظامی بتوانند بازیکنان طراز اول را جذب کنند، اما با این معافیت، عملا امتیاز ویژه خود را از دست رفته دیدند.

البته نکته مهم این است که در لیگ هجدهم در لیگ برتر هیچ تیم نظامی وجود نداشت و تقریبا بدون اجرای این مصوبه معافیت، سروشکل فوتبال ایران تغییر می‌کرد و بازیکنان مهمی ملزم به بازی در لیگ دسته اول می‌شدند.

 

حالا، اما در یک نامه مهم که نیرو‌های مسلح به نظام وظیفه، وزارت ورزش و فدراسیون‌های فوتبال، والیبال و بسکتبال ارسال کرده، این طرح متوقف اعلام می‌شود. متن کامل نامه را می‌خوانید:

 

از: معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح

به: سردار رئیس محترم سازمان وظیفه عمومی فراجا

موضوع: توقف طرح تعویق اعزام به خدمت سربازی مشمولان ورزشکار حرفه‌ای رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال

 

سلام علیکم؛ با صلوات بر حضرت محمد و آل محمد.

با احترام در راستای تدبیر فرمانده کل قوا که در شماره پیروی فوق ابلاغ گردیده، طرح تعویق اعزام به خدمت مشمولان ورزشکار حرفه‌ای رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال در سطح ملی ۳۰ سال و لیگ برتر ۲۸ سال تمام، از سال ۱۳۹۷ به صورت آزمایشی اجرا گردید. مهلت اجرای طرح فوق به اتمام رسید و ضرورتی برای تمدید آن نبوده و حسب دستور مقرر است طرح فوق از تاریخ ابلاغ متوقف گردد؛ لذا خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به حسن اجرای مقررات اقدام لازم معمول و نتیجه را به این معاونت اعلام نمایند.